Розкрутка сайту: платити чи не платити?
Розкрутка (просування) сайту на сьогодні є одним з найефективніших маркетингових інструментів, який з невеликими затратами дозволяє забезпечити стабільний приплив клієнтів, запустити новий, ще не дуже міцний бізнес, а також підвищити престиж фірми. Як показала практика, найпопулярнішим цей вид реклами став у кризу. Коли йде жорстка боротьба за кожного клієнта, класичні методи реклами показали свою невисоку ефективність при великих затратах, тоді як альтернативні методи завойовують все більшу популярність.
Розкрутка сайту включає
- Оптимізація сайту. На даному етапі формується семантичне ядро (список запитів, за яким буде проводитися просування сайту в пошукових системах), пишуться нові тексти для сайтів, оптимізується структура сайту, перевіряється відповідність сайту рекомендаціям пошукових систем.
- Роботу з зовнішніми факторами. Ведення рекламної компанії сайту, метою якої є отримання посилань для підвищення авторитетності сайту в пошукових системах.
- Оновлення сайту. Постійне оновлення контенту позитивно впливає на просування сайту.
Оптимізацію сайту можна поділити на внутрішню і зовнішню, платну і безкоштовну.
Більшу увагу звертають оптимізатори зовнішньому накопиченню посилань на сайт, але і внутрішня структура є не менш важливою.
Внутрішні фактори оптимізації включають
- Назву домена. В результати пошуку включаються ключові слова з назви домена, а також його регіональна приналежність
- Заголовок сторінки. Важливо, щоби заголовок кожної сторінки був з ключовими словами, за якими сторінка просувається. Заголовок кожної сторінки варто задавати унікальним.
- Контент. Варто звертати увагу на те, які ключові слова містить сторінка; частоту ключових слів (оптимально 3-6%, максимально до 15%), виділення ключових слів, розміщення більшості ключових слів на початку сторінки. Контент має бути унікальним і постійно доповнюватися, що пришвидшить індексацію сторінок і підйом позиції сайту.
- HTML-розмітка. Розмітка повинна відповідати правилам і бути структурованою. Посилання необхідно задавати тегами. Назви картинок, подані у атрибуті alt, повинні містити ключові слова.
- Внутрішній взаємозв’язок між сторінками. Варто організувати посилання між сторінками сайту.
- Функціонал сайту. Організація простих і корисних для користувача функцій.
- Проста навігація по сайту. Довільна сторінка повинна бути не дальше як два-три кліки від основної.
- Дизайн повинен бути зручним, гарним і таким, що запам’ятовується і прибутковим.
- Соціальні посилання. Саме соціальні посилання забезпечують розповсюдження інформації про ваш ресурс самими ж відвідувачами, які рекомендують певну інформацію іншим.
- Відображення сайту у браузерах. Дизайн повинен бути оптимізованим під популярні браузери, для виключення проблем відображення у різних браузерах.
Всі внутрішні фактори оптимізації враховуються розробником сайту при його створенні. Тому, якщо веб-майстер є дійсно майстром, він це врахує на початку розробки сайту. І це нічого не коштуватиме.
Зовнішні фактори розкрутки
Алгоритми пошукових програм постійно змінюються, але незмінним є вплив на позицію сайту зовнішніх посилань. Наявність посилань вважається ознакою якості і потрібності ресурсу, а отже і відіграє велику роль для пошукових роботів. Тому головним завданням зовнішньої оптимізації є отримання якомога більшої кількості якісних посилань (якісні посилання, це ті, які подаються із сайту з хорошими показниками тІЦ і PR ). І не завжди це вдається зробити безкоштовно.
Найпершим способом отримання посилань є реєстрація сайту в різних каталогах.
Більш складним способом є обмін посиланнями з ресурсами подібної тематики (складність полягає в тому, що не так і легко знайти бажаючих для такого обміну).
І як самий масовий і доступний спосіб є купівля посилань. Для цього можна скористатися послугами бірж, які зводять покупців і продавців посилань. Не варто забувати, що посилання також повинні містити ключові слова, для просування сайту.
Іншим платними способами є використання банерів – оплаченої рекламної картинки, яка веде на ваш сайт та зазвичай недешевої оффлайнової реклами (біг-борди, листівки, візитки).
Щодо безкоштовної зовнішньої розкрутки, то тут найпопулярнішими (але не завжди ефективними) способами є поштові розсилки, соціальні закладки, білі каталоги, форуми, конкурси сайтів і ін.)
Отож, можна платити, а можна і не платити. Все тільки питання часу і наполегливості. Якщо з наполегливістю немає проблем, то «Час – це гроші» (за Б.Франкліном). То може варто скористатися послугами досвідчених професіоналів з хорошим багажем знань, які працюють з пошуковими системами і не намагатися все осилити самому?
Вас цікавить розкрутка сайту?
|
|