Google розповів про історію інформаційних технологій в Україні
Google Україна спільно з Фондом історії та розвитку комп’ютерної науки і техніки запустили для широкого загалу проект “Інформаційні технології в Україні: історії та особистості”. Інформацію про те, як перші електронно-обчислювальні машини народжувалися в Україні, як і де працювали над ними наші науковці і як розроблялися технології, які цілий світ сьогодні кожноденно використовує пропонують нам у сучасній, зручній формі – на сайті uacomputing.com.
Інформацію на сайті подано у різних формах:
- серіях цікавих історій про розвиток комп’ютерних технологій в Україні (для прикладу, про “Унікальний “Імпульс” чи “Біокібернетику Миколи Амосова, або ж про цікаве дозвілля таких вчених зі світовим ім’ям як Сергій Олексійович Лебедєв, Віктор Михайлович Глушков, Микола Михайлович Амосов);
- біографій особистостей, які внесли вагомі внески в розвиток інформаційних технологій в Україні;
- відеороликів, на яких можемо побачити як працювали над МЕОМ та прослідкувати за життям і працею видатного Віктора Глушкова.
Саме українські вчені за три післявоєнних десятиліття в галузі комп’ютеробудування наблизилися до світового рівня, подарувавши світу грандіозні відкриття і винаходи.
В період з 1951 по 1990 рік, тобто всього за 40 років, в Україні створено і запущено в серійне виробництво близько ста різних типів комп’ютерів. А працю та досягнення Віктора Глушкова Міжнародним комп’ютерним товариством відзначено медаллю “Пiонер комп’ютерної технiки”.
Дякуємо веб-студії Klaxon за чудовий сайт, чистий дизайн, Борису Малиновському за книги, завдяки яким став можливий проект. І щоб дізнатися ще більше нового і цікавого, заходьте на сторінки uacomputing.com.
|
|